Хрваска

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди Загреб. Loading… Епицентарот бил на десетина километри од главниот град. Нема информации за жртви и материјална штета. За потсетување, во Албанија од синоќа до утрово се регистрирани седум земјотреси во областа Клос, североисточно од Тирана.   #Earthquake (#potres)Прочитај повеќе