Хотел Кристал

Сподели со своите пријатели

Пожар вчера избувнал во просториите на поранешниот Хотел „Кристал“ кој се наоѓа во центарот на градот. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи била запалена една соба. Интервенирале четворица пожарникари од ТППЕ Куманово во период од 21:30 до 22:30 часот. Никола ИвановскиПрочитај повеќе