Повторно горел поранешен хотел „Кристал“

Сподели со своите пријатели

Пожар вчера избувнал во просториите на поранешниот Хотел „Кристал“ кој се наоѓа во центарот на градот.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи била запалена една соба.

Интервенирале четворица пожарникари од ТППЕ Куманово во период од 21:30 до 22:30 часот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Уште една кумановка касната од куче скитник