Хондурас

Сподели со своите пријатели

Владата на Хондурас воведе двонеделен полициски час во два града на северот на земјата, поради убиството на повеќе од 20 лица во двата вооружени напади минатиот викенд. Loading… За Чолома полицискиот час во следните 15 дена е од 21 до 04 часот, а во Сан Педро Сула ќе стапи наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку 41 лице загинаа во женски затвор во Хондурас, изјави во вторникот (20-ти јуни) портпаролот на јавното обвинителство, Јуриј Мора, по очигледен затворски бунт. Loading… Властите работат на идентификување на телата во женскиот затвор со 900 лица, на околу 20 километри од главниот град Тегусигалпа, изјави портпаролот Јуриј Мора заПрочитај повеќе