Хенрик Урдал

Сподели со своите пријатели

Украинскиот претседател Володимир Зеленски и рускиот опозициски лидер Алексеј Навални се меѓу фаворитите за овогодинешната Нобелова награда за мир. Loading… Сепак, аналитичарите сметаат дека потенцијални лауреати би можеле да бидат и активисти за правата на жените, домородното население и заштита на животната средина, пренесува Раша тудеј Балкан. Како што пренесуваПрочитај повеќе