хеликоптер

Сподели со своите пријатели

Премиерот на Турција, Бинали Јилдирим денеска изјави дека двајца турски војници загинале во пад на хеликоптер во Сирија каде е во тек турската офанзива против курдските борци. – Засега можеме да потврдиме дека падна еден од двата турски воени хеликоптери. Страдаа две лица. Немаме сознанија дека е во прашање некојаПрочитај повеќе