Хасанал Болкиах ибни Омар Али Саифудиен

Сподели со своите пријатели

Принцезата Азема, ќерка на султанот од Брунеи, неодамна се омажи за принцот Бахар. Loading… Нејзиниот татко е еден од најбогатите владетели во светот, има 12 деца, а за својата миленичка Азема приредил прослава која траела 7 дена. Она што привлече внимание е информацијата дека младенците се во сродство. Принцот БахирПрочитај повеќе