харвард

Сподели со своите пријатели

Претседателката на Универзитетот Харвард, Клодин Геј, поднесе оставка од функцијата, по обвинувањата за плагијат и критики за сведочењето на сослушување во Конгресот каде што не можеше недвосмислено да каже дали повиците на кампусот за геноцид врз Евреите ја прекршуваат политиката на однесување на институцијата. Loading… Геј, која беше првата АфроамериканкаПрочитај повеќе