Гуиџоу

Сподели со своите пријатели

Југозападните кинески региони Чонгкинг и Сечуан денеска се борат со шумските пожари додека чекаат долго најавуван пад на екстремните температури и период на врнежи што се очекува да започне следната недела. Loading… Државните синоптичари најавија крај на бранот топло време, кој трае повеќе од два месеци, наведувајќи дека од западПрочитај повеќе