Граѓани на Рајхот

Сподели со своите пријатели

Полицијата извршила претрес во домовите на пет лица во операција насочена против десничарска екстремистичка група, која, наводно, имала намера да ја собори германската влада, изјави вчера официјален претставник. Loading… Претресите се извршени во домовите на четворица мажи од Баден-Виртемберг и едно лице од Долна Саксонија, изјави вчера вечерта портпаролката наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

При претресот насочен против групата на т.н Граѓани на Рајхот, припадник на специјалните полициски единици на Германија беше повреден со огнено оружје на југот на Германија. Loading… При претрес на објекти иницирани во неколку сојузни провинции како дел од истрагата против т.н Граѓани на Рајхот, во Ројтлинген на југот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германија деновиве ја потресе голема полициска рација во која досега се уапсени 25 лица кои сериозно подготвувале државен удар. Loading… Нивната намера, меѓу другото, била да упаднат во зградата на германскиот парламент Бундестаг во Берлин и насилно да ја окупираат, а за сериозноста на тие планови сведочи и фактот штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германија денеска ја тресе голема полициска акција во која беа уапсени 25 лица од десничарската екстремистичка Граѓани на Рајхот кои наводно подготвувале државен удар. Loading… Меѓу нив има и поранешни припадници на германската армија (Бундесвер), а заедно планирале да упаднат во зградата на Бундестагот во Берлин и да ја презематПрочитај повеќе