Филаделфија

Сподели со своите пријатели

Двајца мажи се убиени, а петмина се ранети во престрелка синоќа во Филаделфија, во американската сојузна држава Пенсилванија, соопшти полицијата, за која верува дека е поврзана со дрога. Loading… Одговарајќи на извештаите за пукање, полицијата отиде на улицата Ферхил во северна Филаделфија околу 20:30 часот во вторникот, каде пронашла четириПрочитај повеќе

holster, gun, pistol

Сподели со своите пријатели

Американската влада не може да им забрани на лицата осудени за ненасилни злосторства да поседуваат оружје, одлучи судот во Филаделфија. Loading… Пресудата произлегува од тужбата во 2020 година поднесена од Брајан Ренџ од Пенсилванија, кому федерално му е забрането да поседува пиштол откако се изјасни за виновен за измама заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Силна експлозија одекна на новогодишната ноќ во населба во градот Филаделфија на североистокот на САД и срамни со земја четири куќи. Loading… Нема информации за евентуални жртви, но има повредени.   #Philadelphia “A gas explosion in Port Richmond sends three people to the hospital and causes the collapse of twoПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе од 60 години откако момчето било пронајдено мртво во кутија во Филаделфија, истражителите со помош на ДНК го идентификувале детето, соопшти полицијата, пишува Index.hr. Loading… Во случај кој стана познат како „Момче во кутијата“, детето било пронајдено завиткано во ќебе во картонска кутија во шумска област во североисточна ФиладелфијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот град Филаделфија е првиот поголем град во САД кој повторно го воведе задолжителното носење маски во затворени простории по остриот скок на инфекциите со коронавирус, а главната здравствена службеничка рече дека сака да спречи можен нов бран на инфекција поттикнат од супваријантата на сојот омикрон. Loading… Потврдениот број наПрочитај повеќе