Фердинанд Маркос Јуниор

Сподели со своите пријатели

Европската унија е подготвена да ја зајакне соработката со Филипините за поморската безбедност, изјави во понеделник претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, нагласувајќи ја важноста на слободен и отворен индо-пацифички регион, пренесува Ројтерс. Loading… Таа го изјави ова по состанокот со филипинскиот претседател Фердинанд Маркос Јуниор во Манила,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Филипинскиот претседател Фердинанд Маркос Јуниор денеска се сретна со американскиот државен секретар Ентони Блинкен, највисокиот американски функционер кој ги посети Филипините откако Маркос ја презеде функцијата. Loading… На државната телевизија немаше директен пренос од посетата на Блинкен на претседателската палата во Манила, а подоцна накратко известуваше за посетата на првиотПрочитај повеќе