Фарида Морадкани

Сподели со своите пријатели

Внуката на врховниот ирански верски водач, ајатолахот Али Хамнеи, опозиционерката Фарида Морадкани беше уапсена во Иран. Loading… Таа беше уапсена откако ги повика странските влади да ги прекинат сите врски со Техеран поради насилното задушување на протестите предизвикани од смртта на една млада Иранка во полициски притвор. „Слободен свет, бидиПрочитај повеќе