Евраз

Сподели со своите пријатели

Големата руска компанија за челик и рударство Евраз планира да ја продаде својата северноамериканска подружница и веќе почна да бара купувачи, пренесува Танјуг. Loading… Во соопштението објавено на веб-страницата на компанијата со седиште во Велика Британија, се наведува дека постапката за продажба се спроведува под општата лиценца на британската канцеларијаПрочитај повеќе