Ева Каили

Сподели со своите пријатели

Комисијата за правни прашања на Европскиот парламент (ЕП) утрово едногласно гласаше за одземање на имунитетот на Марк Тарабела и Андреа Коколин. Loading… Манон Обри, пратеник од Франција, член на групата Левица и известувач за ова досие за имунитет, рече дека гласањето било „недвосмислено“. Гласањето сега мора да биде потврдено наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Грчкото финансиско обвинителство отвори прелиминарна истрага против грчката пратеничка во Европскиот парламент во затворот во Белгија Ева Каили за корупција и перење пари, соопштија извори блиски до тамошните правосудни органи. Loading… „Финансискиот обвинител Христос Бардакис нареди отворање истрага (против Ева Каили) за поткуп и перење пари“, во соработка со белгискотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Сето тоа го направив за пари што не ми требаа“, се зборовите со кои Франческо Џорџи, сопругот на грчката европратеничка Ева Каили и еден од четворицата уапсени во големиот корупциски скандал што го истражуваат белгиските инспектори, ги призна своите вклучување во т.н Катаргета. Loading… Како што пишува италијанскиот весник LaПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Белгиската полиција сподели фотографија од пари кои наводно ги користела неименувана „Заливска држава“, за која многумина веруваат дека е Катар, за да подмитува претставници на ЕУ. Loading… Запленети се дури 1,3 милиони фунти од три различни локации во текот на викендот, вклучувајќи 500.000 фунти пронајдени во домот на еден осомничен,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Членот на Европскиот парламент Ева Каили минатиот понеделник го претстави новиот истражувачки центар за промовирање на блокчејн технологијата во Европската унија. Loading… На настанот присуствуваа водечки експерти и претставници од институциите на ЕУ и грчката влада, меѓу кои и претседателката на ЕП, Роберта Мецола. „Посетеноста беше огромна“, гордо објави КајлиПрочитај повеќе