Ен Линде

Сподели со своите пријатели

ЕУ ќе ја зајакне заштитата на својата енергетска инфраструктура по инцидентите што предизвикаа истекување на гасоводот „Северен тек“, изјави во средата високиот претставник на Унијата за надворешна политика Жозеп Борел. Loading… Надвор од работа поради војната во Украина, гасоводите Северен тек 1 и 2 што ги поврзуваат Русија и ГерманијаПрочитај повеќе