Елизабет Ворен

Сподели со своите пријатели

Американската сенаторка Елизабет Ворен во вторникот го осуди израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за убиство на Палестинци во Појасот Газа, јавува Anadolu. Loading… „Нетанјаху и неговиот десничарски воен кабинет создадоа хуманитарна катастрофа, убивајќи илјадници палестински цивили. На Израел му треба лидерство кое ќе ги врати заложниците дома, а не да водиПрочитај повеќе