Елијано Русо

Сподели со своите пријатели

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, говорејќи на состанокот за обновливите извори на енергија, ги издвои Северното и Балтичкото Море каде членките одлучија да инвестираат во производство на енергија со помош на ветерници. Loading… Таа рече дека Сицилија е дом на најголемата фабрика за производство на соларни панелиПрочитај повеќе