Елена Милашина

Сподели со своите пријатели

Руската новинарка Елена Милашина и адвокатот кои беа претепани во јужна Чеченија се пренесени во болница во Москва, изјави поранешниот директор на затвореното московско радио. Loading… Руската новинарка која работи за независниот весник „Нова газета“ била нападната набргу откако вчера со својот адвокат Александар Немов пристигнала во главниот град наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руска новинарка кој работи за независниот весник Нова Газета е пренесена во болница откако била претепана во Чеченија, соопшти денеска руската невладина организација за човекови права Меморијал. Loading… Елена Милашина, експерт за Чеченија, беше нападната веднаш по пристигнувањето во таа земја за да го следи судењето. „На новинарката ѝ сеПрочитај повеќе