експлозија

Сподели со своите пријатели

Дел од јамата се урналa во рудникот „Соко“ кај Сокобања, а рударите останале заробени, дознава РТС. Loading… Се наведува дека експлодирал метан. „Новости“ наведува, повикувајќи се на своите сознанија, дека во окното биле заробени 20 рудари. Во тек е спасувачка операција, а досега се извлечени десет рудари. Експлозијата се случилаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Инцидентот се случил на 16 март во предградието на Форталеза, во североисточниот дел на Бразил. Според извештајот на Метрополис, Фолксваген бил на бензинската пумпа кога експлодирал резервоарот за плин во автомобилот. Loading… Снимката од безбедносните камери од инцидентот покажува двајца мажи како стојат пред третата генерација на Фолксваген Војаж соПрочитај повеќе