Екатерина Дунцова

Сподели со своите пријатели

Демократски ориентирана новинарка Екатерина Дунцова, противник на војната во Украина, има намера да биде противкандидат на рускиот претседател Владимир Путин на претседателските избори во март 2024 година, но до нејзиното учество на изборите има долг пат, јавува Дојче веле. Loading… Дунцова, која има 40 години и е самохрана мајка наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Екатерина Дунцова верува дека нејзината возраст, пол и недостатокот на директно искуство во политиката би можеле да бидат некои од нејзините најголеми предности. Loading… Но, таа има долг, предизвикувачки пат до гласањето, пишува рускиот портал The Moscow Times. Претседателот Владимир Путин допрва треба официјално да ги објави своите планови даПрочитај повеќе