Ејуп Маќедонци

Сподели со своите пријатели

Косовскиот министер за одбрана Ејуп Маќедонци синоќа изјави дека ракетите „Јавелин“ наскоро ќе пристигнат на Косово и дека Приштина почнала да им плаќа на САД за тоа оружје, пренесува Косово онлајн. Loading… „Во моментов сме во процес на стекнување на овој систем. Тие навреме ќе дојдат на Косово и ќеПрочитај повеќе