Еирик Кристоферсен

Сподели со своите пријатели

Во речиси една година конфликт во Украина, речиси 180.000 луѓе се убиени и ранети во редовите на руската армија и 100.000 на украинската страна, не сметајќи ги 30.000 убиени украински цивили, според проценката објавена во неделата од командантот на Норвешки вооружени сили. Loading… „Руските загуби се близу 180.000 загинати иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Командантот на ​​норвешката армија, генерал Еирик Кристоферсен, рече дека „Западот треба внимателно да слуша кога Владимир Путин зборува за употреба на нуклеарно оружје“, но и „треба да има на ум дека нуклеарните закани му се покорисни“. Loading… Рускиот претседател Владимир Путин и други високи руски функционери постојано се закануваа декаПрочитај повеќе