Џорџија

woman holding sword statue during daytime

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на Џорџија Брајан Кемп потпиша закон со кој се забрануваат повеќето операции за промена на полот и хормонска заместителна терапија за трансродовите лица помлади од 18 години. Loading… Членовите на Сенатот дадоа конечно одобрување за нацрт-законот, и покрај протестите на демократските пратеници и активисти за правата на ЛГБТ популацијата,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Спасувачите френетично трагаат по преживеани во урнатините на куќите, откако неколку торнада поминаа низ јужните делови на САД, а најмалку девет лица загинаа во невремето во сојузните држави Алабама и Џорџија, пренесува АП. Loading… Националната метеоролошка служба соопшти дека е забележана штета од торнадо во најмалку 14 окрузи во АлабамаПрочитај повеќе