џихадисти

Сподели со своите пријатели

Во сабота е соборен руски воен авион „Сухој Су-25“ на енбото на Идлиб, поточно градот Саракиб. Постојат информации за тоа кој го соборил, дали припадниците на Хајат Тахрир ал Шам или Џаиш ал Насра или пак некои други фракции, бидејќи сите џихадисти во Идлиб си ја присвојуваат заслугата за соборувањетоПрочитај повеќе