Џереми Флеминг

Сподели со своите пријатели

Русија не успеа да добие предност пред Украина во сајбер просторот речиси шест месеци по инвазијата на таа земја, изјави во петокот шефот на британското разузнавање GCHQ Џереми Флеминг. Loading… Во авторски текст за The Economist, Флеминг напиша како двете земји ги користеле своите сајбер способности во војната во Украина.Прочитај повеќе