Џефри Епштајн

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Десетина жртви на Џефри Епштајн поднесоа тужба против ФБИ за прикривање на неуспесите во истрагата на починатиот финансиер, што според нив дозволило неговата сексуална трговија да продолжи повеќе од 20 години. Loading… Жртвите го обвинија ФБИ дека уште во 1996 година добил веродостојни информации дека Епштајн тргувал со млади жениПрочитај повеќе

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Петтата и последна серија судски документи поврзани со сексуалниот престапник Џефри Епштајн, кои беа објавени како дел од тужбата во 2015 година поднесена од жртвата на трговија со луѓе Вирџинија Џефри, се објавени. Loading… Меѓу 1.400 страници записи се и изјавите на Џефри Епистин и неговата поранешна партнерка Џилијан Максвел,Прочитај повеќе

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Објавен е уште еден, четврти сет судски документи поврзани со американскиот финансиер и сексуален престапник Џефри Епштајн. Loading… Документот на повеќе од 250 страници, објавен во понеделникот, покажува дека една од обвинетите, Сара Ренсом, тврдела дека ги видела секс снимките снимени од Епштајн, но подоцна рече дека сака да гиПрочитај повеќе

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Деветнаесет нови незапечатени документи од тужбата во која е вмешан Џефри Епштајн, осудениот педофил кој почина во затвор пред да се соочи со обвиненијата за сексуална трговија, беа објавени утрово. Loading… Ова е втора серија соопштенија, а документите објавени утрово се вкупно повеќе од 300 страници. Документите се дел одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четири и пол години откако изврши самоубиство во затвор додека го чекаше судењето за обвинение за трговија со луѓе, милијардерот и педофил Џефри Епштајн повторно е во светската јавност, откако беа објавени списоците на негови соработници и познаници, меѓу кои и двајца поранешни претседатели, Бил Клинтон и Доналд Трамп. Loading…Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осудениот педофил Џефри Епштајн на една од неговите наводни жртви ѝ рекол дека поранешниот американски претседател Бил Клинтон „сака млади“ девојки, откриваат низа судски документи на Епштајн. Loading… Клинтон е само едно од познатите имиња споменати во злогласните досиеја, а неговата улога во мрачната империја на Епштајн не е разјаснета.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новообјавените документи, во кои се наведени соработниците и пријателите на Џефри Епштајн, покажуваат дека Епштајн испратил е-пошта до Гислејн Максвел за да ги негира наводите дека професорот Стивен Хокинг учествувал во оргии со малолетни девојчиња. Loading… Во е-пошта што Епштајн му ја испрати на Максвел на 2 јануари 2015 година,Прочитај повеќе

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Братот на осудениот за сексуален престапник, поранешниот американски финансиер Џефри Епштајн, рече дека Џефри имал такви запаливи информации за Доналд Трамп и Хилари Клинтон што доколку биле ослободени, би ги поништиле претседателските избори во 2016 година. Loading… „Еве директен цитат од (Џефри): Да го кажев она што го знаев заПрочитај повеќе

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Доцна синоќа беа објавени стотици страници незапечатени документи од тужбата во која е вмешан милијардерот педофил Џефри Епштајн. Loading… Станува збор за првиот сет на документи кои ќе бидат објавени според судската наредба од 18 декември, а се очекува да ги има во наредните недели, пренесува Index.hr. Американски судија наредиПрочитај повеќе

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Имињата на повеќе од 150 луѓе поврзани со починатиот сексуален престапник Џефри Епштајн се очекува да бидат објавени во наредните денови. Loading… Откритијата би можеле да фрлат нова светлина врз синџирот за сексуална експлоатација управуван од Епштајн и неговата соработничка Џилијан Максвел. Посрамениот милионер се дружеше со славни ликови одПрочитај повеќе