Џаред Кушнер

Сподели со своите пријатели

Џаред Кушнер, поранешен советник во Белата куќа на неговиот свекор Доналд Трамп, го пофали „многу вредниот“ потенцијал на „водените средства на Газа“, сугерирајќи дека Израел треба да ги отстрани цивилите додека ја „чисти“ палестинската територија долж Средоземното Море. Loading… „Имотот крај брегот во Газа би можел да биде многу вреденПрочитај повеќе