Џамалија Олга Дегтјаренко

Сподели со своите пријатели

Наградата „Херојска мајка“, награда од советската ера, повторно е официјална државна награда во Русија. Loading… Рускиот претседател Владимир Путин додели две награди „Херојска мајка“ на две жени, а едната оди на сопругата на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, пишува независниот руски портал Медуза. Медена Кадирова и Русинката Џамалија Олга Дегтјаренко добијаПрочитај повеќе