ДУИ

бујар османи

Сподели со своите пријатели

Бујар Османи, актуелниот министер за надворешни работи ќе биде кандидат за претседател на ДУИ на претстојните претседателски избори. Loading… Ова денеска го соопшти лидерот на партијата, Али Ахмети. Она што го истакна Ахмети во својот говор е дека кога ќе се отвори Уставот поради Бугарите, ќе бара внесување измена соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Функционер на ДУИ, Назми Беќири и неговиот роднина Идриз Беќири биле повикани на разговор во полицијата под сомнение дека се вмешани во обидот за атентат врз советникот на Општина Куманово, Фериз Дервиши, јавува телевизија Алсат-М. Полицијата вчера излезе со соопштение дека во село Черкези е извршен претрес на неколку локацииПрочитај повеќе