Дмитри Биричевски

Сподели со своите пријатели

Москва би можела да бара компензација за минатогодишните експлозии на гасоводите Северен тек 1 и 2, објави во понеделникот новинската агенција РИА Новости, повикувајќи се на изјави на руски дипломат. Loading… Гасоводите, кои ги поврзуваат Русија и Германија под Балтичкото Море, беа цел на нерешени експлозии во септември минатата година,Прочитај повеќе