Длабочица

Сподели со своите пријатели

Педесет и тригодишен жител на селото Длабочица бил физички нападнат, па ограбен во кумановското село Тромеѓа. Loading… – На 02.05.2024 во СВР Куманово, Н.М.(53) од село Длабочица, општина Старо Нагоричане, пријавил дека во село Тромеѓа, кумановско, бил физички нападнат од неколку лица, кои потоа му одзеле пари и клучеви одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Општината Старо Нагоричане според последниот попис од 2021 година има вкупно 3.501 жител и тие живеат во нешто над триесетина села. Loading… Но, селата во текот на изминатите години се празнеле, покажува статистиката, што довело до пад на населението во општината за 27 отсто за период од две децении. СелаПрочитај повеќе