Дејвид Петреус

Сподели со своите пријатели

Поранешниот директор на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Дејвид Петреус ги предупреди западните земји да се разбудат затоа што рускиот претседател Владимир Путин „ќе војува со НАТО ако победи во војната во Украина“. Loading… „Тој беше многу јасен и мислам дека е јасно, гледајќи наназад, дека требаше да го слушамеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешен директор на ЦИА го предупреди лидерот на Вагнер, Евгениј Пригожин да биде „многу внимателен околу отворените прозорци“. Loading… Пензионираниот генерал Дејвид Петреус очигледно алудирал на голем број истакнати Руси кои загинале под неразјаснети околности, вклучително и паѓање од прозорци, откако Русија ја нападна Украина во февруари 2022 година. КакоПрочитај повеќе