Дејл Чејни

Сподели со своите пријатели

Бизнисменот Дејл Чејни (46) загинал кога паднал од 54 кат на зграда во Њујорк. Пред трагедијата тој престојувал во познат локал лоциран на истиот кат, а како што пренесуваат медиумите претходниот ден побарал развод од сопругата. Loading… Ова се случи во средата, на 25 јануари, во 18:30 часот по локалноПрочитај повеќе