дедо мраз

Сподели со своите пријатели

Човек облечен како Дедо Мраз починал кога паднал од 24. кат во Челјабинск, Русија, во неуспешен обид да подели пакетчиња. Loading… Страшната несреќа се случила пред очите на многумина, меѓу кои биле сопругата и децата на несреќниот маж. Неидентификуван маж, како што пренесува „Њујорк пост“, се обидувал да се спуштиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Традиционално и годинава, по 16ти пат во Куманово се одржа манифестацијата „Дедо мраз на мотор“ во организација на Мото клуб „Мечки“. Loading…     Моторџиите првин имаа дефиле со своите миленици на две тркала низ централното градско подрачје по што се дружеа со најмалите пред Центарот за култура „Трајко Прокопиев“.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Купувате божиќни подароци, печете торти, украсувате дрвја, гледате божиќни филмови во тие ретки моменти на мир, а потоа, како да е од ведро небо, едно дете ја изговара реченицата: „Дедо Мраз не постои, нели?“ Loading… Што да направите во таа ситуација да поминете што побрзо и што поболно? Прашајте гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доктор Џастин Кулсон, експерт за родителство од реалното шоу Parental Guidance, рече дека родителите треба да ги почитуваат своите деца и да им ја кажат вистината кога ќе прашаат дали постои Дедо Мраз. Loading… „Дедо Мраз стана составен дел од божиќната традиција, но како би изгледало да се избере даПрочитај повеќе