Давид Стојановиќ

Сподели со своите пријатели

Младата репрезентација на Македонија до 19 години во последното коло од квалификацискиот турнир во Полска одигра нерешено 1:1 против соодветната селекција на Казахстан. Loading… Дел од составот е и Давид Стојановиќ од Куманово, кој го брани голот на Македонија.     Избраниците на селекторот Тони Јакимовски успеаа на крајот заПрочитај повеќе