Давид Арахамија

Сподели со своите пријатели

Шефот на фракцијата „Слуга на народот“ на украинскиот претседател Володимир Зеленски во Врховната Рада и член на Комитетот за национална безбедност, одбрана и разузнавање, Давид Арахамија, изјавија дека нема да има парламентарни, локални или претседателски избори следната година и дека Западот не бара реизбор на украинските власти. Loading… „Одиме чекорПрочитај повеќе