Даниил Мартинов

Сподели со своите пријатели

Службата за безбедност на Украина поднесе обвинение за воени злосторства против шефот на Чеченската Република, Рамзан Кадиров. Loading… СБУ на својот канал Телеграм објави дека собрала „безусловни докази за воените злосторства извршени од Рамзан Кадиров“, пренесува Тасс. Покрај лидерот на Чеченија, се додава, собрале и докази за воени злосторства извршениПрочитај повеќе