Киев поднесе обвинение за воени злосторства против Рамзан Кадиров

Сподели со своите пријатели

Службата за безбедност на Украина поднесе обвинение за воени злосторства против шефот на Чеченската Република, Рамзан Кадиров.

Loading...

СБУ на својот канал Телеграм објави дека собрала „безусловни докази за воените злосторства извршени од Рамзан Кадиров“, пренесува Тасс.

Покрај лидерот на Чеченија, се додава, собрале и докази за воени злосторства извршени од заменик-шефот на одделот на руската национална гарда за Чеченија, Даниил Мартинов и еден од командантите на Националната гарда Хусеин Межидов.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА. 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Полските земјоделци ги блокираат граничните премини со Украина