Даеџон

Сподели со своите пријатели

Пожар избувна денеска во подрум на трговски центар во јужнокорејскиот град Даеџон, при што загинаа најмалку седум лица, соопштија властите. Loading… Според Го Сеунг Сеол, официјален претставник на противпожарниот штаб во Даеџон, по гаснењето на пожарот, пожарникарите продолжиле да бараат преживеани, пренесе АП. Тој рече дека чад има и воПрочитај повеќе