црха хроника

Сподели со своите пријатели

Триест и тригпдишна кумановка доби кривична пријава под сомнение дека го запуштила малолетното дете, кое извршило две кражби. Loading… – СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ѓ.Џ.(33) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете”, информираат од Министерството за внатрешни работи. КакоПрочитај повеќе