Чунг Џин Сук

Сподели со своите пријатели

Лидерот на јужнокорејската владејачка Партија на народна моќ, Чунг Џин Сук, предупреди дека Северна Кореја би можела понатаму да се движи против Јужна Кореја и дека може да користи и нуклеарно оружје. Loading… „Нуклеарните бомби можат да ни паднат над главите во секое време“, рече Чунг на социјалните мрежи, пренесуваПрочитај повеќе