Ченгду

Сподели со своите пријатели

На сите жители на Ченгду, главниот град на југозападната кинеска провинција Сечуан, им е наредено да не ги напуштаат своите домови од 18 часот денеска, освен задолжителното тестирање за Ковид-19, јавува Си-Ен-Ен. Loading… Според строгите епидемиолошки мерки на властите во градот со над 15 милиони жители, домаќинствата можат да испрататПрочитај повеќе