Чангпенг Жао

Сподели со своите пријатели

Канадскиот бизнисмен Чангпенг Жао ќе се повлече од функцијата извршен директор на Binance како дел од спогодбата со американското Министерство за правда и берзата за криптовалути што тој ја основаше, соопштија извори блиски до Форбс. Loading… Комисијата за хартии од вредност (КХВ) ги обвини Бајненс и Чангпенг во јуни заПрочитај повеќе