Чад

Сподели со своите пријатели

Телата на 27 мигранти, кои најверојатно починале од жед, се пронајдени во пустината во Чад, објави во вторникот агенцијата за миграција на ОН. Loading… Мигрантите, наводно, го напуштиле Мусоро, град во централниот дел на Чад со пикап пред 17 месеци, според Меѓународната организација за миграција (ИОМ). „Веруваме дека возилото сеПрочитај повеќе