Бруклин

white and red plastic pack

Сподели со своите пријатели

Градот Бруклин во Масачусетс ја забрани продажбата на цигари, тутун и тутунски производи на сите луѓе родени во 21 век, пишува ABC. Loading… Тоа е локална регулатива која може да послужи како модел за другите градови кои сакаат нивните жители помалку да пушат цигари. Бруклин е првиот град во САДПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три деца беа пронајдени мртви на плажа во близина на познатата патека во Бруклин во Кони Ајленд рано во понеделникот, а полицијата вели дека нивната мајка можеби ги удавила. Loading… Телата на децата, идентификувани од полицијата како Закарија Марди (7), Лилани Марди (4) и Оливер Бондарев (3) беа пронајдени поПрочитај повеќе