Хорор во Бруклин: Пронајдени тела на 3 деца на плажа

Сподели со своите пријатели

Три деца беа пронајдени мртви на плажа во близина на познатата патека во Бруклин во Кони Ајленд рано во понеделникот, а полицијата вели дека нивната мајка можеби ги удавила.

Loading...

Телата на децата, идентификувани од полицијата како Закарија Марди (7), Лилани Марди (4) и Оливер Бондарев (3) беа пронајдени по речиси тричасовна потера што започна во 01:40 часот кога роднина повикал полиција, загрижени дека жената имала намера да ги повреди своите деца.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова е европска земја со најмногу должници

Мајката, идентификувана од членовите на семејството како Ерин Марди, била пронајдена 90 минути подоцна, боса и мокра, на околу 2 милји од делот на островот Кони каде што живеела.

Детективите се обиделе да ја испрашаат во локалната полициска станица.

„Таа не кажа ништо досега“, рече шефот на NYPD, Кенет Кори.

Потрагата по децата почнала откако мајката била пронајдена сама. Полицијата испрати хеликоптер и болничари.

Децата биле пронајдени на работ на водата нешто по 4:30 часот на мирна плажа на околу 13 блока од стадионот за безбол помала лига Бруклин Циклонс.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Иран: Тајно погребана тинејџерка убиена за време на протести

Бабата на малото дете, Жаклин Скот (56) за Дејли њуз изјавила дека нејзината ќерка е вљубена мајка, но дека неодамна имала тешко време.

Loading...

Можеби минуваше низ постпородилна депресија“, изјави таа за медиумите.

„Таа беше добра мајка“, вели тој.

Скот рече дека се обидела да разговара со нејзината ќерка во неделата.

„Се свртев кон неа и таа рече дека перела алишта и реков дека сакам да разговарам со децата“, рече таа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Станбена зграда се урна во Турција по експлозија на гас

„Се обидов да се јавам уште два пати на телефон, но немаше одговор“, рече таа.

Телата на децата се пронајдени на три блока од станбената зграда во која живееле.

Кога мајката била пронајдена на шеталиштето, полицијата ја пребарала плажата, патеката и соседството по децата.

Од полицијата посочуваат дека мајката не била пријавена како лице кое запоставува или злоупотребува деца.

Loading...