Борис Филатов

Сподели со своите пријатели

Четириесет и четири лица загинаа по напад на руски крстосувачки ракетен напад врз станбен блок во Днипро изминатиот викенд, рече градоначалникот. Loading… Градоначалникот Борис Филатов на социјалните мрежи го објави новиот број на починати. Бројот се зголеми по претходното соопштение дека загинале 41 лице, меѓу кои четири деца, изјави КирилоПрочитај повеќе