берза

Сподели со своите пријатели

На повеќето азиски берзи се тргуваа претпазливо во четвртокот, додека кинеските берзански индекси нагло паднаа бидејќи инвеститорите стравуваат дека напорите на владата да го спречи ширењето на коронавирусот дополнително ќе го забават економскиот раст. Loading… Азиско-пацифичкиот берзански индекс MSCI, без Јапонија, околу 19 часот беше околу 0,5 отсто.   ПожаротПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Зад најголемата кражба на криптовалути во светот, според сомневањата, стои Северна Кореја. Имено, минатиот месец извршен е хакерски напад врз една од најголемите јапонски берзи за криптовалути – Коинчек, од која се украдени дури 530 милиони долари. НОВ УДАР: Банките забранија продажба на биткоин со кредитни картички Loading… Украдени сеПрочитај повеќе