Берлин

Сподели со своите пријатели

Сите летови на аеродромот БЕР во Берлин денеска беа откажани поради еднодневен штрајк на персоналот кој бараше зголемување на платите, соопшти операторот. Loading… За денеска првично беа планирани околу 300 полетувања и слетувања со речиси 35.000 патници. Штрајкот започна околу 2:30 часот по средноевропско време, објави Ројтерс. Синдикатот Ver.di гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина зад воланот на автомобил кој удри во столб на Бранденбуршка порта во Берлин, соопшти полицијата. Loading… Според полицискиот извештај, автомобилот удрил во Бранденбуршка порта, еден од најпознатите берлински симболи, во неделата околу 23:30 часот. Едно лице загинало, а други детали не се соопштуваат. Пожарникарите излегле на местотоПрочитај повеќе